Aktualności

24 grudzień 2017

Świąteczne i Noworoczne Życzenia od Vishwagurujiego

 

Vishwaguruji w Warszawie -Fotorelacja

W dniach 10 - 12 listopada po raz piąty odwiedził Polskę Mistrz Jogi z Indii Vishwaguru Mahamandaleshwar Paramhans Swami Maheshwarananda. Poprowadził Międzynarodowe Seminarium Jogi, które odbyło się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Seminarium składało się z części praktycznej i teoretycznej a tematem przewodnim była: Joga - poprzez ciało w głąb siebie /„Yoga for body and beyond”/.

Program rozpoczął się w piątek od pokazu Klasycznego Tańca Indyjskiego ku czci Ganeshy w wykonaniu Bhakti Devi. Następnie Vishwaguruji wygłosił wykład oraz poprowadził głęboką medytację. W sobotę rano odbyła się praktyka jogi prowadzona przez certyfikowanych nauczycieli Systemu Joga w Życiu Codziennym a następnie wykład Vishwagurujiego. Popołudniowy blok programu składał się z głębokiego antystresowego relaksu /joganidry/, ćwiczeń fizycznych /asan/, ćwiczeń oddechowych /pranayamy/ oraz medytacji. Wieczorem odbył się Satsang, na którym Vishwaguruji poprowadził wykład, i na którym śpiewane były bhajany i kirtany. Niedzielny program znów zaczął się od praktyki i wykładu Mistrza a zakończył wieczornym Satsangiem.

Podczas całego programu Vishwaguruji podzielił się z nami cenną wiedzą na temat jogi, pokazał nam wiele praktycznych ćwiczeń i technik uwalniających stres i ból /między innym techniki masażu głowy/, poprawiających pamięć, trawienie, pracę jelit, pracę tarczycy itd. Odpowiedział na wiele pytań dotyczących zdrowia i rozwoju duchowego. Zachęcał do śpiewania z pamięci /również i w sanskrycie/ aby poprawić swoją pamięć i pracę mózgu. Miejsce gdzie odbywało się seminarium korespondowało z tym o czym mówił Mistrz, gdyż na ścianach biblioteki znajdują się różne teksty w rożnych językach między innymi mantry z Bhagavadgity, Rigvedy i Upanszad w sanskrycie.
Wszystko co przekazywał nam Mistrz przepełnione było miłością, zrozumieniem i troską - podane z lekką dozą humoru.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Vishwagurujiemu, że przyjął nasze zaproszenie i Swoją obecnością pobłogosławił nas i naszą ziemię.

11 grudzień 2014

Oficjalna strona na Facebooku