Warsztaty i seminaria

WYJAZD Z JOGĄ

 

Serdecznie zapraszamy na czterodniowy wyjazd z jogą wg systemu Joga w Życiu Codziennym 🙂
JOGA – ODNAJDŹ SIEBIE
03 – 07 sierpnia 2022
/środa - niedziela/
 
Codziennie 2 sesje asan (ćwiczeń fizycznych) m.in. jogi dla kręgosłupa, jogi klasycznej i pranajamy (ćwiczeń oddechowych) plus trzecie zajęcia, głęboka antystresowa relaksacja (joganidra – więcej o tej starożytnej praktyce można przeczytać poniżej) lub medytacja oraz dla chętnych filozofia jogi, starożytna mądrość jogi m.in., czym jest joga, jaki jest cel praktyki, wiedza o czakrach (centrach energetycznych), nada joga (joga dźwięku) - śpiewanie lub słuchanie mantr, kirtanów i bhajanów itp.
Wszystkie zajęcia są dostosowany do potrzeb człowieka z zachodu. Praktyka jest prowadzona tak, aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest treningiem uważności i koncentracji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu, niepokoju i lęków. Dzięki temu zmienia się, jakość naszego życia, otwieramy się na doświadczanie większego spokoju i szczęścia oraz stajemy się zdrowsi fizycznie.
"Joga w życiu codziennym" jest dobra dla ludzi w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.

Wschodnia filozofia – i joga – uczą, że prawdziwe szczęście, bezwarunkową miłość i radość możemy odnaleźć tylko w sobie, w swojej duszy. Joga pomaga nam połączyć się z Wyższą Kosmiczną Świadomością, Boskością, która jest w nas pod postacią Mądrości i Miłości, a w zaufaniu do Siebie i Wyższego „ Ja” budzi się najlepsza wersja nas, ponieważ gdy odchodzi cały lęk, stajemy w pełni tym, kim jesteśmy.
"Jeśli masz pewność siebie i zaufanie do siebie wygrywasz! Pewność siebie jest jak słońce, które sprawia, że kwitną kwiaty. Dajesz sobie ogromny prezent, kiedy akceptujesz siebie takim/ą, jakim/a jesteś i uważasz, że jesteś wartościowy/a. Tylko w ten sposób możesz w pełni rozwinąć swój potencjał"
Swami Shanti
"Medytacja nie jest 'zagubieniem się' ani marzeniem. Medytacja polega na odnalezieniu siebie i przebudzeniu. Tak po prostu"
Swami Vivekpuri
WYŻYWIENIE: zdrowe, lekkie wegańskie posiłki sprzyjające praktyce jogi, 3 posiłki dziennie, śniadanie, obiad, kolacja.. ośrodek korzysta z lokalnych produktów, z własnej plantacji lub kupuje produkty, warzywa od rolników.
 
MIEJSCE: Casa Esmeralda
Jest prywatnym, niekomercyjnym, kameralnym uzdrowiskiem i centrum medytacyjnym, dedykowanym pracy nad zdrowiem ducha, ciała i umysłu.
Są tu 3 hektary przestrzeni, zarezerwowanej wyłącznie dla grupy, nie ma wokół sąsiadów. Posiadłość mieści się 200 m od lustra rzeki, która latem odsłania piękną, piaszczystą łachę, gdzie można się kąpać. Ośrodek jest otoczony zewsząd drzewami.
Dysponuje sauną, jacuzzi na drewno i miejscem na ognisko. Miejsce tworzone z miłością i szacunkiem dla przyrody, ( jest nawet własna studnia). Znajduje się na terenie chronionym przyrodniczo. Mieszkają tutaj też 3 psy i 2 koty:)
Wspaniałą atrakcją jest również to, że zajęcia odbywać się będą w Jurcie
Miejsce znajduje się 53 km od Warszawy.
Adres: Zdziarka 43a, 09-150 Zdziarka
 
SPANIE
Czekają na was pokoje 2 osobowe w Casa Esmeralda House, 4 osobowy Casa Esmeralda Loft oraz 5 osobowy domek Casa Paloma.
Kilka zdjęć wysyłam w załączniku.
Link do ośrodka na fecebooku: Casa Esmeralda RetreArt
 
      
Przykładowy plan dnia:
8.00 - joga zdrowy kręgosłup, ćwiczenia oddechowe pranajama
9.15 - śniadanie
11.30 - joga klasyczna asany, ćwiczenia oddechowe pranajama
13.30 - obiad
Przerwa
16.30 – śpiewanie lub słuchanie Mantr, Kirtanów i Bhadżanów / m.in. z bębnem 🙂 /,
filozofia jogi itp. (dla chętnych)
18.00 - kolacja
19.30 – Medytacja lub joganidra
Joga nidra czyli inaczej sen jogina, albo psychiczny sen to subtelna, starożytna technika wywodząca się z jogi i służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu. Ta antystresowa relaksacja, polegająca między innymi na skanowaniu ciała, ma ostatecznie prowadzić do duchowej wewnętrznej transformacji. Dzięki niej możemy przenikać do najgłębszych poziomów naszej świadomości i połączyć się z wyższą świadomością, która jest w nas i dzięki temu rozpuszczać nasze wewnętrzne blokady, lęki, kompleksy itp. W joganidre pracujemy również z tzw. Sankalpą, pozytywnym postanowieniem czy życzeniem, które chcemy spełnić w naszym życiu. Po joga nidrze z jednej strony czujemy się rozluźnieni, oczyszczeni i odświeżeni emocjonalnie, psychicznie i fizycznie a z drugiej strony mamy dużo nowej energii do działania. Wykonuje się ją na leżąco. Trwać będzie od półgodziny do godziny.
 
Prowadzi SWAMI JAYADEVI MATA /Joanna Bierska/, mniszka i nauczycielka jogi wg systemu Joga w Życiu Codziennym z wieloletnim doświadczeniem i praktyką.
Na Facebooku: https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/
Praktykuję jogę od 1998 roku, wtedy też spotkałam po raz pierwszy swojego Mistrza Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaranandę, znanego na świecie autora systemu "Yoga in Daily Life" /Joga w Życiu Codziennym/. Zaczęłam regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdałam egzamin nauczycielski i otrzymałam Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.

Na początku uczyłam jogi studentów na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie a po przeprowadzeniu się do Warszawy zaczęłam prowadzić zajęcia w różnych centrach jogi / m.in. w Joga Klubie, obecnie również w Samadhi Joga i Centrum Joga /, salonach piękności, firmach / m.in. dla pracowników Ikea, Alior Banku /, klubach, jak również dla chorych na stwardnienie rozsiane.

W lipcu 2021 r. przyjęłam sannyas dikshę / inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i zostałam mniszką. Podczas tej tradycyjnej wedyjskiej świętej ceremonii ognia, która odbyła się w pięknej yagya shali w Mahaprabhu Dip Ashramie w Strilkach /Czechy/ otrzymałam tytuł i imię Swami Jayadevi Mata Puri, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego poświęcenia się prowadzeniu życia duchowego i życia pełnego radości w służeniu swojej Linii Mistrzów i całemu światu. Była to pierwsza tego typu inicjacja w Europie.

Joga jest dla mnie otwieraniem serca na bezwarunkową miłość, to świadomość i mądrość, które można poszerzać całe życie, więc nadal kształcę się, praktykuję i uczęszczam na seminaria Jogi odbywające się głównie w Europie, ale również i w Indiach. W 2013 roku wraz z przyjaciółmi założyłam Stowarzyszenie Joga w Życiu codziennym, poprzez które między innymi zapraszani są do Polski nauczyciele jogi z całego świata.
 
KOSZT WYJAZDU:
1685 zł za osobę w cenę wliczone są wszystkie zajęcia, posiłki i noclegi, korzystanie z sauny, jurty itd /potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki 200 zł osobiście lub na konto/
ZGŁOSZENIA:
Z oczywistych względów na wyjazd zapraszamy osoby tylko w pełni zdrowe.
Zgłoszenia przyjmujemy chronologicznie, potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki.
Tel.: 509 201 561 (jeśli nie odbieram proszę wysłać wiadomość na WhatsApp lub Messenger )
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona, dlatego o udziale w wyjeździe będzie decydować kolejność zapisów !

 

DOJAZD: Samochodem. Jeśli ktoś nie posiada i nie uda się do kogoś podłączyć można też pociągiem / do Modlina lub Nowego Dworu Mazowieckiego a stamtąd taksówką/ lub autobusem w kierunku Płocka, wysiada się w Czerwińsku nad Wisłą a stamtąd istnieje możliwość odbioru samochodem.